Szkolenie Punkty neurolimfatyczne i neuronaczyniowe- terapia manualna
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Nagranie 2-godz.
Temat: Punkty neurolimfatyczne i neuronaczyniowe twarzy i głowy - terapia manualna. Różne perspektywy, wspólny cel. Wstęp do TAO logopedycznego.
„Skóra jest dywanem mózgu”(zdanie z podręcznika tradycyjnej chińskiej medycyny) Na tym spotkaniu spróbujemy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m .in. czym są punkty neurolimfatyczne i neuronaczyniowe? Jak wykorzystać ich potencjał w terapii logopedycznej? Poznamy cele stymulacji i możliwe jej efekty – neuro/logopedyczne - oraz te z pozoru nielogopedyczne, jak chociażby zmiany w odczuwanych emocjach, poprawa samopoczucia. Podstawy teoretyczne połączymy z ćwiczeniami, przeglądając różne techniki pracy, jak:
- regulacyjna terapia ustno-twarzowa,
- refleksologia,
- drenaż limfatyczny,
- dotyk dla zdrowia,
- kinezjologia edukacyjna,
- akupresura,
- akupsychologia.
ĆWICZENIA- Poznamy punkt po punkcie co mają ze sobą wspólnego:
- powiązania punktów z układem nerwowym
- powiązania punktów z narządami wewnętrznymi
- rodzaje stymulacji
- techniki pracy manualnej na punktach neuronaczyniowych i neurolimfatycznych z pacjentem nero/logopedycznym przy wybranych zaburzeniach
Cena: 99 zł (w cenie certyfikat, bogate materiały, link do nagrania na 30 dni)
Prowadząca: dr n. hum. Gabriela Dragun – filolożka, neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest międzynarodową certyfikowaną terapeutką Neurofunkcjonalnej Reorganizacji wg Beatriz Padovan i instruktorką metody Butejki, terapeutką miofunkcjonalną, terpeutką czaszkowo-krzyżową w nurcie biodynamicznym. Ukończyła szkolenia m. in. z metody werbo-tonalnej, integracji odruchów wg Sally Goddard. W terapii wykorzystuje techniki manualne, m. in.: terapię ciała i głosu Sanjo, elementy techniki Emmetta, kinezjologię stosowaną „Dotyk dla Zdrowia”, PNF. Łączy wiedzę akademicką z praktyką terapeutyczną. Współpracuje z wyższymi uczelniami, placówkami edukacyjnymi i medycznymi, publikuje w czasopismach naukowych. Odbywała staże naukowo-terapeutyczne w Singapurze, Malezji i Grecji. Jej zainteresowania naukowe to związki neuronauk z komunikacją, wpływ postawy ciała na obszar ustno-twarzowy, rola autonomicznego układu nerwowego w rozwoju człowieka. Na bazie wieloletniego doświadczenia terapeutycznego oraz fascynujących ją tradycyjnych systemów uzdrawiania stworzyła autorskie holistyczne programy: Stymulacja autonomicznego układu nerwowego, TAO logopedyczne oraz warsztaty Oddechowe ZEN, Co ma serce do języka? Teoria poliwagalna w terapii logopedycznej.