Szkolenie Terapia manualna w zaburzeniach artykulacyjnych

Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Temat: Terapia manualna w zaburzeniach artykulacyjnych

Nagranie 2 godz.

Program:

1. Wywiad – jako rozbudowana forma diagnozowania i szczegółowe poznanie historii pacjenta.

2. Dlaczego występuje i czym może być spowodowana nieprawidłowa artykulacja? - nawiązanie do ciąży, porodu, pielęgnacji i rozwoju dziecka.

3. Ocena budowy anatomicznej głowy, twarzy, szyi, klatki piersiowej – ważne punkty w obserwacji holistycznej pacjenta.

4. Omówienie przepon w ciele i ich funkcjonowanie.

5. Napięcia zlokalizowane w obszarze klatki piersiowej i kręgosłupa- etiologia powstawania i ich wpływ na aparat artykulacyjny.

6. Krtań, kość gnykowa i dno jamy ustnej- omówienie teoretyczne budowy oraz funkcji danego obszaru.

7. Wędzidełko – ocena fizjoterapeutyczna oraz inne przyczyny skrócenia.

8. Współpraca z fizjoterapeutą- jak się komunikować, w jakim obszarze może wspomóc terapię logopedyczną, jak stworzyć efektywny zespół terapeutyczny?

Cena: 79 zł (w tym certyfikat, materiały i dostęp na 30 dni) W przypadku faktur, których płatnikiem jest placówka oświatowa proszę o kontakt: logodemiapl@gmail.com

Prowadząca: mgr Klara Francuz-Matwiejczyk-fizjoterapeuta, logopeda i studentka osteopatii W pracy zawodowej łączę dwie specjalizacje. Głównie zajmuję się zaburzeniami szyjnego odcinka kręgosłupa, stawów skroniowo- żuchwowych, krtani i aparatu artykulacyjnego oraz uwalnianiem napięć spowodowanych stresem i traumą. Doświadczenie zdobywałam w szpitalach, klinikach, poradniach specjalistycznych, hospicjach dla dzieci. Uczyłam się od niezwykłych terapeutów, którzy inwestowali czas i energię w to, abym mogła coraz lepiej towarzyszyć pacjentom w ich powrocie do zdrowia. Jako logopeda pracuje głownie technikami manualnymi. Zwracam szczególną uwagę na prawidłową pracę języka, ponieważ to właśnie język w ogromnym stopniu odpowiada za prawidłowy zgryz, kształtowanie zatok, prawidłowe ssanie, żucie i połykanie oraz mowę. Postawa ciała jest w nieodłączny sposób powiązana z symetryczną pracą języka i funkcjonalną pracą stawów skroniowo- żuchwowych.

#mioterapia #terapia #terapia miofunkcjonalna #ćwiczenia #stymulacje #głoski #artykulacja #terapia manualna

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl