Szkolenie Praca na stawach regulująca napięcie- techniki manualne

Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Nagranie 2:15

Tytuł szkolenia: Praca na stawach regulująca napięcie- techniki manualne

Program: 

W czasie warsztatu on-line uporządkujesz wiedzę o roli stawów w regulacji napięcia mięśniowego w obszarze ustno-twarzowym. Zrozumiesz i doświadczysz:

-w jaki sposób działają prioprioreceptory i jak się to ma do logopedii?

-w jaki sposób stymulacje i ucisk lub dekompresja na stawach regulują napięcie w ciele i obszarze ustno-twarzowym?

-jak mały obszar stymulacji może wpływać na całość organizmu przez odpowiedź z poziomu układu nerwowego oraz reakcję całych taśm mięśniowo-powięziowych?

ZAPREZENTOWANE ZOSTANĄ WYBRANE ĆWICZENIA NA STAWACH

-w obszarze dłoni

-w obszarze obręczy barkowej

-w obrębie twarzoczaszki (szwy czaszki oraz staw żuchwowo-skroniowy)

Jak się przygotować:

-obetnij paznokcie, zaopatrz się w rękawiczki jednorazowe

-możesz zaprosić kogoś bliskiego do oglądania spotkania on-line i ćwiczyć na nim poszczególne techniki

-jeśli będziesz ćwiczyć w parze zadbaj o wygodną pozycję siedząco dla siebie oraz partnera i podparcie dla jego ręki: np. poduszka, wałek.

Cena: 99 zł (w cenie certyfikat, bogate materiały, link do nagrania na 30 dni)

Prowadząca: dr n. hum. Gabriela Dragun – filolożka, neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji logopedycznej, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest międzynarodową certyfikowaną terapeutką Neurofunkcjonalnej Reorganizacji wg Beatriz Padovan i instruktorką metody Butejki, terapeutką miofunkcjonalną, terpeutką czaszkowo-krzyżową w nurcie biodynamicznym. Ukończyła szkolenia m. in. z metody werbo-tonalnej, integracji odruchów wg Sally Goddard. W terapii wykorzystuje techniki manualne, m. in.: terapię ciała i głosu Sanjo, elementy techniki Emmetta, kinezjologię stosowaną „Dotyk dla Zdrowia”, PNF. Łączy wiedzę akademicką z praktyką terapeutyczną. Współpracuje z wyższymi uczelniami, placówkami edukacyjnymi i medycznymi, publikuje w czasopismach naukowych. Odbywała staże naukowo-terapeutyczne w Singapurze, Malezji i Grecji. Jej zainteresowania naukowe to związki neuronauk z komunikacją, wpływ postawy ciała na obszar ustno-twarzowy, rola autonomicznego układu nerwowego w rozwoju człowieka. Na bazie wieloletniego doświadczenia terapeutycznego oraz fascynujących ją tradycyjnych systemów uzdrawiania stworzyła autorskie holistyczne programy: Stymulacja autonomicznego układu nerwowego, TAO logopedyczne oraz warsztaty Oddechowe ZEN, Co ma serce do języka? Teoria poliwagalna w terapii logopedycznej.

#mioterapia #terapia #diagnoza #ćwiczenia #plan terapii#terapia manualna #stymulacje #napięcie #praca z ciałem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl