Kurs Wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Nagranie 3 godz.

Temat: Wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej

Cena: 149 zł (w cenie materiały, certyfikat i dostęp do nagrania na 30 dni)

Odbiorcy: Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych terapią karmienia, w tym logopedów, psychologów, dietetyków, terapeutów integracji sensorycznej, lekarzy i oczywiście rodziców.

Opis: Szkolenie porusza tematykę wybiórczości pokarmowej o podłożu sensorycznym. W trakcie szkolenia poruszone zostaną również kwestie responsywnego modelu karmienia, który jest jednym z fundamentów pracy. Dodatkowo na szkoleniu zostaną poruszone takie zagadnienia jak neofobia pokarmowa i zaburzenie ARFID.

Program szkolenia:

1. Pojęcie wybiórczości pokarmowej. Norma rozwojowa czy zaburzenie? Pierwsze sygnały trudności pokarmowych u dzieci, oznaki świadczące o tym, że dziecko może mieć problem z jedzeniem i nie jest „zwykłym niejadkiem”.

2.Najważniejsze czynniki zaburzające procesy związane z karmieniem i jedzeniem. Słów kilka o beżowej diecie. Kiedy potrzebna jest terapia i co na ten temat mówią badania?

3.Dzieci w grupie ryzyka rozwinięcia się zaburzeń integracji sensorycznej (w kontekście trudności z przyjmowaniem pokarmów). Zachowania kompensacyjne. Różne przyczyny, jedno zachowanie.

4.Od wybiórczości do awersji. Sensoryczne awersje pokarmowe – sygnały alarmowe. Przykłady zachowań w kontekście przyjmowania pokarmów, w przypadku zaburzeń modulacji sensorycznej.

5.Zaburzenia różnicowania sensorycznego a problemy z przyjmowaniem pokarmów.

6.Trudności z planowaniem motorycznym.

7.Skala SEPS.

8.Dzienniczki żywieniowe. Strategie terapeutyczne. Praca z rodzicem.

9.Terapia małych kroków.

Korzyści: Uczestnicy dowiedzą się na czym polega wybiórczość pokarmowa i co może być jej przyczyną. Zostaną zapoznani z wpływem zaburzeń integracji sensorycznej na trudności z przyjmowaniem pokarmów. Poznają sposoby pomocy dziecku jedzącemu wybiórczo i całej rodzinie. Uczestnicy poznają model responsywnego karmienia. Dowiedzą się również na czym polega terapia małych kroków i istota oswajania dziecka z jedzeniem.

Prowadząca: mgr Marta Baj -Lieder- logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta karmienia, jedyny w Polsce terapeuta metody SOS Approach to Feeding, instruktor masażu Shantala, terapeuta ręki. Wykładowca akademicki, właściciel Centrum Terapii Logop oraz współzałożyciel Szkoły Terapii Karmienia „Od Pestki Do Ogryzka” oraz Wydawnictwa Pestka i Ogryzek. Autor licznych artykułów i książek dla dzieci, terapeutów i rodziców.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl