Kurs Logopeda na start

Cena: 227,00 zł 227.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

KURS Logopeda na start- nagranie 8 godz. (4 moduły)

Uczestnicy otrzymają: -certyfikat -bogaty pakiet materiałów na start do pracy w placówce oświatowej i w gabinecie prywatnym -link do nagrania na 30 dni

Cena: 227 zł W przypadku faktur, których płatnikiem jest placówka oświatowa proszę o kontakt: logodemiapl@gmail.com

Program:

MODUŁ 1. Badania przesiewowe: 1. Istota badań przesiewowych – kiedy? dla kogo? i jak? 2. Prowadzenie badania przesiewowego- krok po kroku. 3. Przekazanie wyników badania i nawiązanie współpracy z rodzicami. 4. Przegląd dostępnych narzędzi do badań przesiewowych, czyli co się może przydać. 5. Propozycja autorskiego narzędzia do logopedycznych badań przesiewowych.

MODUŁ 2. Organizacja pracy: 1. Podstawy prawne pracy logopedy (oświata). 2. Prowadzenie dzienników i dokumentacji, IPET, WOPFU. 3. Planowanie terapii logopedycznej i ocena efektywności terapii. 4. Współpraca z rodzicami. 5. Doświadczenia własne i mój warsztat pracy.

MODUŁ 3 Diagnoza logopedyczna: 1. Porównanie badania przesiewowego z pełnym badaniem logopedycznym. 2. Pierwszy kontakt z pacjentem- przygotowanie do wizyty. 3. Prowadzenie wywiadu. 4. Prowadzenie badania logopedycznego krok po kroku: -ocena warunków anatomiczno-zgryzowych -ocena praksji oralnej, kinestezji artykulacyjnej i sprawności narządów mowy -badanie funkcji biologicznych: odgryzania, gryzienia, żucia, połykania, oddychania -badanie fonacji -badanie artykulacji -wstępna ocena postawy ciała i napięcia mięśniowego 5. Przegląd dostępnych narzędzi do prowadzenia diagnozy, czyli co się może przydać. 6. Współpraca wielospecjalistyczna kluczem do sukcesu.

MODUŁ 4: Pisanie opinii logopedycznych: 1. Opinie logopedyczne- jakie i dla kogo? 2. Na co zwrócić uwagę w opinii? 3. Ocena miofunkcjonalna do innych specjalistów (np. ortodonty, chirurga przed zabiegiem podcięcia wędzidełka) 4. Opinia do PPP. 5. Nie wchodzimy w kompetencje innych specjalistów, czyli pułapki- czego logopeda nie powinien oceniać, ale i tak wie. 6. Czego nie pisać w opiniach?

Prowadząca: mgr Aleksandra Rosińska– logopeda, neurologopeda, pedagog specjalny, nauczyciel języka polskiego jako obcego, terapeuta miofunkcjonalny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej. Ukończyła studia logopedyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Uczestniczka licznych kursów, szkoleń i warsztatów. Pracuje głównie z dziećmi do 7 r.ż., a także miofunkcjonalnie z dorosłymi pacjentami ortodontycznymi. Prowadzi stronę Logopeda przedszkolny – Aleksandra Rosińska na Facebooku. Tworzy i publikuje liczne pomoce przydatne w terapii zaburzeń komunikacji językowej u dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, niedokształceniem mowy pochodzenia korowego, dzieci dwujęzycznych, z dyslalią.

#wywiad #diagnoza #badania przesiewowe #przesiew #organizacja pracy #dokumenty #opinia #opinie #pisanie opinii #planowanie terapii #kurs modułowy

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl